واتس آپ : 09210947604
تلفن : 36624083-025
logo
هوگر
image EtherCAT3

EtherCAT

EtherCAT چیست ؟

این بخش مقدمه ای عمیق در مورد EtherCAT (اترنت برای فناوری اتوماسیون کنترل) ارائه می دهد. EtherCAT یک فناوری اترنت صنعتی در Real Time است که در اصل توسط Beckhoff Automation توسعه یافته است. پروتکل EtherCAT درای استاندارد IEC IEC61158 است.
تمرکز اصلی در طول توسعه EtherCAT مربوط به زمان های چرخه کوتاه (100 میکرو ثانیه) ، برای همگام سازی دقیق (1 میکرو ثانیه) و هزینه های سخت افزاری کم بود.
EtherCAT در آوریل 2003 معرفی شد و گروه فناوری EtherCAT در نوامبر 2003 تاسیس شد - در همین حال ETG به بزرگترین سازمان صنعتی اترنت و فیلد باس جهان تبدیل شده است. ETG تولیدکنندگان و کاربران را گردهم می آورد که در کارگروه های فنی به پیشرفت فناوری EtherCAT کمک می کنند.

image EtherCAT2

اصل عملکردی

استاد EtherCAT تلگرافی ارسال می کند که از هر گره عبور می کند. هر دستگاه برده EtherCAT داده های خطاب به خود را "در حال پرواز" می خواند ، و داده های خود را در حالی که قاب در پایین دست حرکت می کند در قاب قرار می دهد. این فریم تنها با زمان تاخیر انتشار سخت افزار به تأخیر می افتد. آخرین گره در یک بخش (یا خط افت) یک درگاه باز را تشخیص می دهد و با استفاده از ویژگی دوبلکس کامل فناوری اترنت پیام را به اصلی ارسال می کند.
حداکثر نرخ موثر داده تلگرام به بیش از 90٪ افزایش می یابد و به دلیل استفاده از ویژگی دوبلکس کامل ، نرخ داده موثر نظری حتی از 100 مگابیت در ثانیه (> 90٪ دو برابر 100 مگابیت در ثانیه) بیشتر است.
استاد EtherCAT تنها گره موجود در یک بخش است که مجاز به ارسال فعال یک قاب EtherCAT است. همه گره های دیگر فقط فریم های پایین دست را به جلو هدایت می کنند. این مفهوم از تاخیرهای غیرقابل پیش بینی جلوگیری می کند و قابلیت های زمان واقعی را تضمین می کند.
استاد از یک کنترل کننده دسترسی استاندارد اترنت (MAC) بدون پردازنده ارتباطی اضافی استفاده می کند. این اجازه می دهد تا یک مستر بر روی هر سیستم عامل سخت افزاری با پورت اترنت موجود اجرا شود ، صرف نظر از اینکه از کدام سیستم عامل یا نرم افزار کاربردی در زمان واقعی استفاده می شود. دستگاه های EtherCAT Slave برای پردازش فریم ها به طور کامل و بصورت سخت افزاری از EtherCAT Slave Controller (ESC) استفاده می کنند و عملکرد شبکه را قابل پیش بینی و مستقل از پیاده سازی جداگانه دستگاه برده می کنند.قالب EtherCAT

EtherCAT دیتای خود را در یک قاب استاندارد اترنت جاسازی می کند. این قاب با شناسه (0x88A4) در قسمت EtherType مشخص می شود. از آنجایی که پروتکل EtherCAT برای داده های پردازش کوتاه مدت بهینه شده است ، می توان از پشته های پروتکل مانند TCP / IP یا UDP / IP حذف کرد.

image EtherCAT-ghaleb

EtherCAT در یک قاب اترنت استاندارد (مطابق با IEEE 802.3)

برای اطمینان از ارتباط IT اترنت بین گره ها ، می توان اتصالات TCP / IP را از طریق یک کانال صندوق پستی بدون تأثیر بر انتقال داده در زمان واقعی ، تنظیم کرد.
در هنگام راه اندازی ، دستگاه اصلی داده های فرآیند را بر روی دستگاه های slave پیکربندی و نقشه برداری می کند. مقادیر مختلفی از داده می تواند با هر Slave از یک بیت تا چند بایت یا حتی تا کیلوبایت داده رد و بدل شود. قاب EtherCAT شامل یک یا چند نمودار داده است. سربرگ datagram نشان می دهد که دستگاه اصلی می خواهد چه نوع دسترسی را اجرا کند:
دسترسی به دستگاه Slave خاص از طریق آدرس دهی مستقیم یا دسترسی به چندین دستگاه Slave از طریق آدرس دهی منطقی (آدرس دهی ضمنی) آدرس دهی منطقی برای تبادل دوره ای داده های فرآیند استفاده می شود. هر Datagram آدرس بخشی خاص از تصویر پردازش را در بخش EtherCAT ارائه می دهد که فضای آدرس 4 گیگابایتی برای آن در دسترس است. در هنگام راه اندازی شبکه ، به هر دستگاه Slave در این فضای آدرس جهانی یک یا چند آدرس اختصاص داده می شود. اگر به چندین دستگاه Slave آدرس در یک منطقه اختصاص داده شده باشد ، همه آنها می توانند با یک Datagram آدرس دهی شوند. از آنجا که Datagrams به طور کامل شامل تمام اطلاعات مربوط به دسترسی به داده است ، دستگاه اصلی می تواند تصمیم بگیرد که چه زمان و به کدام داده دسترسی پیدا کند. به عنوان مثال ، دستگاه اصلی می تواند از زمان چرخه کوتاه برای تازه کردن اطلاعات درایوها استفاده کند ، در حالی که از زمان چرخه طولانی تری برای نمونه گیری از ورودی / خروجی استفاده می کند یک ساختار داده فرآیند ثابت لازم نیست. این امر همچنین دستگاه اصلی را در مقایسه با سیستم های معمولی فیلد باس ، که در آن داده های هر گره باید جداگانه خوانده شده ، با کمک کنترل کننده فرآیند مرتب شده و در حافظه کپی شوند ، راحت می شود.
با استفاده از EtherCAT ، دستگاه اصلی فقط باید یک قاب EtherCAT را با داده های خروجی جدید پر کند و قاب را از طریق دسترسی مستقیم حافظه مستقیم (DMA) به کنترل کننده MAC ارسال کند. هنگامی که یک فریم با داده ورودی جدید از طریق کنترل کننده MAC دریافت می شود ، دستگاه اصلی می تواند فریم را دوباره از طریق DMA در حافظه کامپیوتر کپی کند - همه اینها بدون اینکه پردازنده مجبور به فعالانه کپی کردن هر داده باشد. علاوه بر داده های دوره ای ، از داده های بیشتر می توان برای ارتباطات ناهمزمان یا رویداد محور استفاده کرد.

image ecat-hdr

درج داده های فرآیند در حال اجرا

علاوه بر آدرس دهی منطقی ، دستگاه اصلی همچنین می تواند از طریق موقعیت خود در شبکه ، یک دستگاه Slave را خطاب قرار دهد. این روش در هنگام راه اندازی شبکه برای تعیین توپولوژی شبکه و مقایسه آن با توپولوژی برنامه ریزی شده استفاده می شود.
پس از بررسی پیکربندی شبکه ، دستگاه اصلی می تواند به هر گره یک آدرس گره پیکربندی شده اختصاص دهد و از طریق این آدرس ثابت با گره ارتباط برقرار کند. این امکان دسترسی هدفمند به دستگاه ها را فراهم می کند ، حتی اگر توپولوژی شبکه هنگام کار تغییر کند ، به عنوان مثال با Hot Connect Groups. دو رویکرد برای ارتباط Slave به Slave وجود دارد. یک دستگاه Slave می تواند داده ها را مستقیماً به دستگاه Slave دیگری که در پایین دست جریان شبکه متصل است ، ارسال کند. از آنجا که فریم های EtherCAT فقط می توانند به جلو پردازش شوند ، این نوع ارتباط مستقیم به توپولوژی شبکه بستگی دارد و به ویژه برای ارتباط برده به Slave در یک طراحی ثابت ماشین (مثلاً در ماشین های چاپ یا بسته بندی) مناسب است. در مقابل ، ارتباط Slave به Slave با قابلیت تنظیم آزادانه از طریق دستگاه اصلی اجرا می شود و به دو چرخه گذرگاه (نه لزوماً دو چرخه کنترل) نیاز دارد. به لطف عملکرد عالی EtherCAT ، این نوع ارتباط Slave به Slave هنوز سریعتر از سایر فن آوری های ارتباطی است.


توپولوژی انعطاف پذیر

خطی ، درختی ، ستاره یا زنجیره: EtherCAT تقریباً از همه توپولوژی ها پشتیبانی می کند. EtherCAT یک توپولوژی خالص باس یا خط با صدها گره را بدون محدودیت هایی که به طور معمول از سوئیچ ها یا هاب های آبشار بوجود می آیند ، ممکن می کند.
EtherCAT انعطاف پذیری زیادی در مورد انواع کابل ارائه می دهد ، بنابراین هر بخش می تواند از نوع دقیق کابل استفاده کند که به بهترین وجه نیازهای آن را برآورده می کند. از کابل ارزان اترنت صنعتی می توان بین دو گره تا فاصله 100 متری در حالت 100BASE-TX استفاده کرد. علاوه بر این ، پروتکل اضافی EtherCAT P انتقال داده و توان را از طریق یک کابل امکان پذیر می کند. این گزینه اتصال دستگاههایی مانند سنسورها را با یک خط امکان پذیر می کند. فیبر نوری (مانند 100BASE-FX) نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد ، به عنوان مثال برای فاصله گره بیشتر از 100 متر. دامنه کامل سیم کشی اترنت برای EtherCAT نیز موجود است.

image wire-ethernet

توپولوژی انعطاف پذیر - خطی ، درختی یا ستاره

حداکثر 65،535 دستگاه می توانند به یک بخش EtherCAT متصل شوند ، بنابراین گسترش شبکه عملا نامحدود است. به دلیل تعداد گره های تقریباً نامحدود ، دستگاه های مدولار مانند ایستگاه های ورودی / خروجی را می توان به گونه ای طراحی کرد که هر ماژول یک گره EtherCAT برای خود باشد. از این رو ، باس پسوند محلی حذف می شود. عملکرد بالای EtherCAT به طور مستقیم و بدون تأخیر به هر ماژول می رسد ، زیرا دیگر هیچ ورودی در اتصال دهنده باس یا ایستگاه اصلی وجود ندارد.


EtherCAT P: ارتباط و برق در یک کابل

(EtherCAT P = P توان) افزودنی به استاندارد پروتکل EtherCAT است. این نه تنها انتقال داده های ارتباطی ، بلکه ولتاژ محیطی را از طریق یک کابل اترنت چهار سیمه استاندارد ، امکان پذیر می کند.
EtherCAT و EtherCAT P از نظر فناوری پروتکل یکسان هستند ، زیرا این ترکیب به طور انحصاری روی لایه فیزیکی تأثیر می گذارد. هنگام استفاده از EtherCAT هیچ کنترل کننده جدید اسکرابر EtherCAT لازم نیست. می توان گفت EtherCAT P دارای مزایای ارتباطی مشابه EtherCAT است ، اما همچنین منبع تغذیه را از طریق کابل ارتباطی فراهم می کند ، مزایا و پیشرفت های جذاب برای برنامه های متعدد.

image EtherCAT-p

EtherCAT P: داده و توان از طریق یک کابل

دو منبع تغذیه 24 ولت جدا شده با برق و قابل تعویض به صورت جداگانه ، تغذیه دستگاه های جدید EtherCAT P را در اختیار شما قرار می دهد. هبه لطف این انتقال نیرو ، کاربر می تواند چندین دستگاه EtherCAT P را آبشار کند و بنابراین فقط به یک کابل نیاز دارد. این امر باعث کاهش کابل کشی ، سیم کشی فشرده تر ، مقرون به صرفه ، کاهش هزینه سیستم می شود.
EtherCAT P مخصوصاً برای قسمتهایی از ماشین كه خودكار هستند و غالباً مقداری معدودی هستند جالب توجه است ، زیرا می توان آنها را از طریق یك كابل واحد خرد با داده و انرژی تأمین كرد. انواع مختلف سنسورها برای EtherCAT P کاملاً مناسب است: یک اتصال کوچک جمع و جور M8 امکان ادغام کارآمد این وسایل را در شبکه پرسرعت فراهم می کند و آنها را به ولتاژ تغذیه متصل می کند. به دلیل کدگذاری مکانیکی اتصال ، از منابع احتمالی خطا در هنگام اتصال دستگاه جلوگیری می شود.
EtherCAT P را می توان در همان شبکه همراه با فناوری استاندارد EtherCAT استفاده کرد. واحدهای یکسوساز مناسب با حفظ مداوم رمزگذاری داده های اترنت ، فیزیک رایج EtherCAT را به EtherCAT P تبدیل می کنند. به همین ترتیب ، یک دستگاه خود می تواند با EtherCAT P تأمین شود اما به نوبه خود ، می تواند پروتکل EtherCAT را نیز انتقال دهد.


همگام سازی با دقت بالا

در برنامه هایی با فرایندهای توزیع شده مکانی که نیاز به اقدامات همزمان دارند ، هماهنگی دقیق از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به عنوان مثال ، این مورد برای برنامه هایی است که در آن چندین محور سروو حرکات هماهنگ را اجرا می کنند. برخلاف ارتباطات کاملاً همزمان ، که کیفیت آن بلافاصله از خطاهای ارتباطی تاثیرپذیر است ،راه حل EtherCAT برای همگام سازی گره ها براساس چنین ساعتهای توزیعی (DC) ساخته شده است.

image EtherCAT-hamgam

هماهنگی کاملاً مبتنی بر سخت افزار با جبران تاخیرهای انتشار :

کالیبراسیون ساعت ها در گره ها کاملاً مبتنی بر سخت افزار است. زمان اولین دستگاه برده DC بصورت چرخشی بر روی سایر دستگاههای سیستم توزیع می شود. با استفاده از این مکانیزم می توان ساعت دستگاه برده را دقیقاً با این ساعت مرجع تنظیم کرد. لرزش حاصل در سیستم به طور قابل توجهی کمتر از 1μs است.
از آنجا که زمان ارسال شده از ساعت مرجع کمی به تأخیر می افتد ، باید این تأخیر انتشار را اندازه گیری و برای هر دستگاه Slave جبران کرد تا از همزمانی و همزمان بودن اطمینان حاصل شود. این تأخیر در هنگام راه اندازی شبکه یا در صورت تمایل ، حتی به طور مداوم در حین کار اندازه گیری می شود ، اطمینان حاصل کنید که ساعت ها در فاصله کمتر از 1μs از یکدیگر قرار دارند.

همزمانی و همزمان بودن - نمای دامنه دو دستگاه توزیع شده با 300 گره و طول کابل 120 متر
image EtherCAT-hamzamani

اگر همه گره ها از اطلاعات زمان یکسانی برخوردار باشند ، می توانند سیگنال های خروجی خود را به طور همزمان تنظیم کرده و سیگنال های ورودی خود را با یک زمان بسیار دقیق ضمیمه کنند. در برنامه های کنترل حرکت ، دقت سیکل علاوه بر همزمانی و همزمان بودن نیز مهم است. در چنین کاربردهایی ، سرعت معمولاً از موقعیت اندازه گیری شده بدست می آید ، بنابراین بسیار مهم است که اندازه گیری های موقعیت دقیقاً برابر (به طور دقیق در چرخه های دقیق) انجام شوند. حتی بی دقتی های بسیار کوچک در زمان اندازه گیری موقعیت می تواند به عدم دقت بیشتر در سرعت محاسبه شده ، به ویژه نسبت به زمان چرخه کوتاه تبدیل شود. با استفاده از EtherCAT ، اندازه گیری موقعیت توسط ساعت محلی دقیق و نه سیستم گذرگاه آغاز می شود ، که منجر به دقت بسیار بیشتری می شود.
بعلاوه ، استفاده از ساعتهای توزیع شده دستگاه اصلی را نیز از بین می برد. از آنجا که اقداماتی مانند اندازه گیری موقعیت به جای دریافت قاب توسط ساعت محلی انجام می شود ، دستگاه اصلی چنین شرایط سختگیری برای ارسال فریم ندارد. این اجازه می دهد تا پشته اصلی را در نرم افزارهای سخت افزاری استاندارد اترنت پیاده سازی کنیم. حتی لرزش در محدوده چندین میکروثانیه از دقت ساعت های توزیع شده نمی کاهد. از آنجا که دقت ساعت به زمان تنظیم آن بستگی ندارد ، زمان انتقال مطلق فریم بی اهمیت می شود. استاد EtherCAT فقط باید اطمینان حاصل کند که تلگرام EtherCAT زود ارسال می شود ، قبل از اینکه سیگنال DC در دستگاه های Slave باعث ایجاد خروجی شود.


تشخیص و محلی سازی خطا

تجربه با سیستمهای مرسوم فیلدباس نشان داده است که ویژگیهای تشخیصی نقش اصلی را در تعیین در دسترس بودن و زمان راه اندازی ماشین دارند. علاوه بر تشخیص خطا ، محلی سازی خطا در هنگام عیب یابی مهم است. EtherCAT امکان اسکن و مقایسه توپولوژی واقعی شبکه را با توپولوژی برنامه ریزی شده هنگام راه اندازی دارد. EtherCAT همچنین دارای بسیاری از قابلیت های تشخیصی اضافی ذاتی سیستم خود است.
EtherCAT Slave Controller در هر گره ، قاب متحرک را از نظر وجود خطا یا چک بررسی می کند. اطلاعات فقط درصورتي كه قاب به درستي دريافت شده باشد در اختيار برنامه slave قرار مي گيرد. اگر خطای کمی وجود داشته باشد ، شمارنده خطا افزایش یافته و به گره های بعدی اطلاع داده می شود که قاب حاوی خطا است. دستگاه اصلی همچنین معیوب بودن قاب را تشخیص داده و اطلاعات آن را کنار می گذارد. دستگاه اصلی قادر است با تجزیه و تحلیل شمارنده خطای گره ها ، محل اصلی بروز خطا در سیستم را تشخیص دهد. این یک مزیت عظیم در مقایسه با سیستم های معمولی فیلد باس است که در آن خطایی در کل خط حزب پخش می شود و محلی سازی منبع خطا را غیر ممکن می کند. EtherCAT می تواند اغتشاشات گاه به گاه را قبل از اینکه مسئله روی عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد ، شناسایی و محلی سازی کند.
با اصل منحصر به فرد EtherCAT در استفاده از پهنای باند ، که مرتبه های آن بهتر از فناوری های Ethernet صنعتی است که از فریم های تک استفاده می کنند ، احتمال اختلالات ناشی از خطاهای بیتی در یک چارچوب EtherCAT به مراتب کمتر است - اگر از همان زمان چرخه استفاده شود. و اگر به طور معمول EtherCAT از زمان های چرخه بسیار کمتری استفاده شود ، زمان مورد نیاز برای بازیابی خطا به طور قابل توجهی کاهش می یابد. بنابراین ، تسلط بر چنین موضوعاتی در داخل برنامه نیز بسیار ساده تر است.
در این فریم ها ، Counter Counter امکان کنترل اطلاعات در هر Datagram را برای سازگاری فراهم می کند. هر گره ای که توسط Datagram آدرس دهی می شود و حافظه آن قابل دسترسی است ، شمارنده کار را به طور خودکار افزایش می دهد. سپس استاد می تواند به صورت چرخشی تأیید کند که آیا همه گره ها با داده های سازگار کار می کنند. اگر Counter Working مقداری متفاوت از آنچه باید داشته باشد ، استاد داده های این Datagram را به برنامه کنترل هدایت نمی کند. سپس دستگاه اصلی با کمک اطلاعات مربوط به وضعیت و خطا از گره ها و همچنین وضعیت پیوند ، می تواند دلیل رفتار غیرمنتظره را به طور خودکار تشخیص دهد.
از آنجا که EtherCAT از فریم های استاندارد اترنت استفاده می کند ، می توان ترافیک شبکه اترنت را با کمک ابزارهای نرم افزاری اترنت رایگان ثبت کرد. به عنوان مثال ، نرم افزار معروف Wireshark به همراه یک مفسر پروتکل برای EtherCAT ارائه می شود ، بنابراین اطلاعات خاص پروتکل ، مانند Counter Working و ... به صورت متن ساده نشان داده می شوند.


مورد نیاز و در دسترس بودن

برای ماشین آلات یا تجهیزات با نیازهای بسیار بالا در دسترس ، قطع کابل یا عملکرد نادرست گره نباید به این معنی باشد که دیگر بخشی از شبکه قابل دسترسی نیست یا کل شبکه از کار می افتد.
EtherCAT افزایش کابل را با اقدامات ساده امکان پذیر می کند. با اتصال یک کابل از آخرین گره به یک پورت اترنت اضافی در دستگاه اصلی ، توپولوژی خط به یک توپولوژی حلقه گسترش می یابد. یک مورد افزونگی ، مانند شکستن کابل توسط یک افزونه نرم افزاری در پشته اصلی شناسایی می شود.

image EtherCAT-dastras

افزونگی کابل ارزان قیمت با دستگاه های استاندارد Slave EtherCAT

تشخیص پیوند در دستگاه های Slave به طور خودکار موارد افزونگی را تشخیص می دهد و با زمان بازیابی کمتر از 15 میکرو ثانیه حل می کند ، بنابراین حداکثر یک چرخه ارتباطی مختل می شود. این بدان معناست که حتی برنامه های حرکتی با زمان چرخه بسیار کوتاه نیز می توانند با شکستن کابل به نرمی به کار خود ادامه دهند.
با استفاده از EtherCAT ، می توانید با Hot Standby نیز به اضافه کارایی اصلی دستگاه پی ببرید. اجزای آسیب پذیر شبکه ، مانند اجزای متصل به زنجیره کشیدن ، می توانند با یک خط قطره سیم کشی شوند ، به طوری که حتی در هنگام شکستن کابل ، بقیه دستگاه همچنان کار می کند.


ایمنی از طریق EtherCAT

سیستم های ارتباطی مدرن نه تنها انتقال قطعی داده های کنترل را درک می کنند ، بلکه انتقال داده های کنترل حیاتی ایمنی را از طریق همان محیط امکان پذیر می کنند. EtherCAT از پروتکل (Safety over EtherCAT FSoE = Fail Safe over EtherCAT ) برای این منظور استفاده می کند و بنابراین اجازه می دهد:
یک سیستم ارتباطی واحد برای کنترل و داده های ایمنی
توانایی اصلاح و گسترش انعطاف پذیر معماری سیستم ایمنی
راه حل های از قبل تایید شده برای ساده سازی برنامه های ایمنی
قابلیت های تشخیصی قدرتمند برای عملکردهای ایمنی
ادغام یکپارچه طراحی ایمنی در طراحی ماشین
توانایی استفاده از ابزارهای توسعه یکسان برای برنامه های استاندارد و ایمنی

image EtherCAT-imeni

ایمنی بر روی EtherCAT معماری های ساده تر و انعطاف پذیر را نسبت به منطق رله امکان پذیر می کند.
فناوری ایمنی EtherCAT مطابق با IEC 61508 توسعه یافته است ، توسط TÜV Süd Rail تأیید شده است و در IEC 61784-3 استاندارد شده است. این پروتکل برای کاربردهای ایمنی با سطح یکپارچگی ایمنی تا SIL 3 مناسب است.
با استفاده از Safety over EtherCAT ، سیستم ارتباطی بخشی از اصطلاحاً Black Channel است که به نظر ایمنی نمیرسد. سیستم ارتباطی استاندارد EtherCAT از یک کانال واحد برای انتقال داده های استاندارد و مهم ایمنی استفاده می کند. فریم های ایمنی ، معروف به ایمنی کانتینرها ، حاوی داده های فرایند حیاتی برای ایمنی و اطلاعات اضافی مورد استفاده برای امنیت این داده ها هستند. کانتینرهای ایمنی به عنوان بخشی از داده های فرایند ارتباطات منتقل می شوند. اینکه آیا انتقال داده ایمن است ، به فناوری ارتباطات اساسی بستگی ندارد و فقط به EtherCAT محدود نمی شود. ظروف ایمنی می توانند از طریق سیستم های فیلد باس ، اترنت یا فناوری های مشابه حرکت کنند و می توانند از کابل های مسی ، فیبر نوری و حتی اتصالات بی سیم استفاده کنند.

image EtherCAT-telegram

با توجه به این انعطاف پذیری ، اتصال ایمن قسمتهای مختلف دستگاه ساده تر می شود. ایمنی از طریق کنترل کننده های مختلف هدایت می شود و در قسمت های مختلف دستگاه پردازش می شود. این باعث می شود توابع توقف اضطراری برای کل ماشین یا آوردن قسمتهای هدف ماشین به حالت سکون به راحتی امکان پذیر باشد - حتی اگر قطعات ماشین با سایر سیستمهای ارتباطی (به عنوان مثال اترنت) همراه باشد.
پیاده سازی پروتکل FSoE در دستگاه به منابع کمی احتیاج دارد و می تواند منجر به عملکرد بالا و به همین ترتیب ، زمان واکنش کوتاه شود. در صنایع رباتیک ، برنامه هایی وجود دارند که از SoE برای برنامه های کنترل حرکت ایمن در یک حلقه بسته 8 کیلوهرتز استفاده می کنند.

image EtherCAT-protecol