واتس آپ : 09210947604
تلفن : 36624083-025
logo
هوگر
image keyence CZ

دارای سه منبع نور RGB مجزا برای تشخیص رنگ با دقت بالا. دو مدل جدید و مجموعاً شش واحد فیبر محدوده ای مناسب برای انواع شرایط در محل ارائه می دهند.

تشخیص چند منظوره سنسورهای فتوالکتریکKeyence CZ

با میانگین‌گیری مقادیر از یک نقطه، سنسور تغییرات هدف نامرتبط مانند تأثیر متن یا خراش روی سطح قطعه کار را جذب می‌کند و امکان تشخیص پایدار و قابل اعتماد را فراهم می‌کند.

سطوح ناهموار قطعه کار
هنگامی که نقطه پرتو خیلی کوچک است، برخی از سطوح قطعه کار نور را برای بازتاب نامنظم ساطع می‌کنند و دریافت نور منعکس شده توسط واحد فیبر را غیرممکن می‌کنند. CZ-12 این مشکل را از بین می برد و نور را از یک نقطه بزرگ به طور میانگین می گیرد تا تشخیص پایدار را امکان پذیر کند.

تغییرات در موقعیت قطعه کار
با نقطه منطقه CZ-12، قطعات کار حتی قابل تشخیص هستند.

تمایز شی شفاف نوع بازتابنده
اجسام شفاف با تفاوت رنگ جزئی را می توان به دلیل منابع نور RGB با دقت بالا و اصل عملکرد بازتابی آن که نور ساطع شده را از طریق آن می فرستد متمایز کرد.

TECH: داخلی "P.R.O. تابع"
هنگامی که یک قطعه کار می لرزد و بیش از حد به واحد فیبر نزدیک می شود، یک حسگر استاندارد شروع به دریافت نور منعکس شده از خود قطعه کار می کند و توانایی خود را برای متمایز کردن دقیق جسم مورد نظر از دست می دهد. برای رفع این مشکل، مهندسان KEYENCE فرستنده و گیرنده داخل سنسور CZ را به فیلترهای پلاریزه مجهز کردند که در جهت های مخالف قرار گرفته اند. نوری که به صورت افقی از فرستنده پلاریزه شده است، حتی اگر قبل از رسیدن به بازتابنده از قطعه کار منعکس شود، نمی تواند از فیلترهای پلاریزه عمودی عبور کند.
نور هنگام برخورد با بازتابنده پراکنده می شود و اجازه می دهد بدون توجه به جهت فیلتر پولاریزه دریافت شود. سه منبع نور عملکرد تقویت کننده بالایی را ممکن می کند.
سری CZ از یک سیستم تشخیص جدید استفاده می کند که اشیاء هدف را با استفاده از نور RGB 3 رنگ متمایز می کند. این هدف نوآورانه سازگاری با طیف گسترده ای از برنامه ها، از جمله تشخیص دقیقه و تمایز رنگ را ارائه می دهد برخی از رنگ‌ها وجود دارند که با استفاده از منابع نور LED قرمز سنتی نمی‌توان آن‌ها را توسط حسگرها متمایز کرد. ارتعاشاتی که فاصله قطعه کار از حسگر را تغییر می دهد، نوسانات مربوطه را در مقدار نور دریافتی ایجاد می کند و تشخیص پایدار را غیرممکن می کند.
CZ-V1 مقدار نور دریافتی را برای هر یک از 3 نوع نور به عنوان نسبت RGB (ترکیب رنگ) ثبت می‌کند و به سنسور اجازه می‌دهد بین انواع تفاوت‌های رنگی که با نور تک رنگ قابل تشخیص نیستند، تمایز قائل شود. نسبت RGB حتی زمانی که قطعه کار حرکت می‌کند یا می‌لرزد، ثابت می‌ماند و به حسگر اجازه می‌دهد شی مورد نظر را تشخیص دهد.
تعهد KEYENCE به قابلیت استفاده، عملکرد ساده و بصری را برای شما به ارمغان می آورد.

تنظیم تک لمسی
راه‌اندازی فرآیند ساده‌ای است و فقط لازم است برای قطعه کاری که می‌خواهید شناسایی کنید، دکمه «SET» را یک بار فشار دهید. حسگر فوراً ترکیب رنگ مشخص شی هدف را تشخیص می دهد. (در حالت تنظیم 1 نقطه ای) با نمایشگر 2 رنگ، وضعیت تمایز را در یک نگاه درک کنید. صفحه نمایش سنسور رنگ ها را تغییر می دهد تا وضعیت روشن و خاموش را نشان دهد و شما را از وضعیت تمایز آن در یک نگاه مطلع می کند.

سازگار با سیستم ذخیره سیم One Line.
سیم کشی ساده حتی در صورت استفاده از چندین واحد.
سری CZ با سیستم محبوب One Line سازگار است. برای کاربردهایی که نیاز به استفاده همزمان از چند آمپلی فایر دارند، می توان به تقویت کننده های اضافی از کانکتور کناری دستگاه برق داد. این سیستم راحت نیاز به خطوط برق را برای سنسورهای دیگر که همزمان استفاده می شوند را از بین می برد و کاهش چشمگیری در میزان کار مصرف شده با پیکربندی سیم کشی دستگاه ایجاد می کند.

مبدل A/D سه گانه 12 بیتی با دقت بالا داخلی
مقدار نور دریافتی برای هر یک از 3 رنگ RGB با وضوح 12 بیت تشخیص داده می شود و تقویت کننده را قادر می سازد تا محاسبات را با استفاده از داده های واقعی 36 بیتی انجام دهد و آن را به سیستم محاسباتی با بالاترین وضوح صنعت تبدیل می کند. نتیجه نهایی، افزایش پایداری برای کاربردهای تشخیص قبلی دشوار است.

پاسخگویی میکرو ثانیه با سرعت بالا سنسورهای فتوالکتریک Keyence CZ

آمپلی فایر شامل حالت پاسخگویی با سرعت بالا 300 است. به عنوان نمونه ای از سرعت ارائه شده، این سیستم قادر است علائمی را با عرض 1 میلی متر بر روی ورق هایی که با سرعت 3.3 متر بر ثانیه تغذیه می شوند، تشخیص دهد. (HSPD = در حین کار با حالت پرسرعت)

خود تثبیت کننده ساخته شده است سنسورهای فتوالکتریک Keyence CZ

خود تثبیت کننده تغییرات در میزان نور تولید شده توسط هر LED را کنترل می کند و برای حفظ نور در یک سطح ثابت و یکنواخت کار می کند و اثرات نوسانات دما و گذر زمان را بر کارایی نور فرستنده لغو می کند.

ثبت هشت رنگ و تنظیم خارجی سنسورهای فتوالکتریک Keyence CZ

ویژگی "سوئیچینگ 8 بانک" به شما امکان می دهد 8 تنظیمات را در حافظه تقویت کننده ذخیره کنید و با استفاده از یک سیگنال خارجی تولید شده توسط دستگاهی مانند PLC بین آنها سوئیچ کنید. همچنین یک ویژگی "تنظیم خارجی" وجود دارد که به شما امکان می دهد از یک دستگاه خارجی مانند یک دکمه فشاری برای شروع عملیات SET استفاده کنید.

image keyence CZ-V1

حالت تمایز سنسورهای فتوالکتریک Keyence CZ

برای جلوگیری از تأثیر سطوح براق، سر سنسور را 10 تا 15 ° برای تنظیمات نوع بازتابنده زاویه دهید. برای تنظیمات بازتابی، سنسور را نصب کنید و بازتابنده آن به گونه ای که میزان نور دریافتی در حالت I تا حد امکان زیاد باشد. سنسور را روی حالت C قرار دهید و حساسیت آن را تنظیم کنید. اگر نمی توانید با استفاده از حالت C به تشخیص پایدار برسید، سنسور را روی C+I تنظیم کنید انواع واحدهای فیبر سازگاری با طیف وسیعی از کاربردها را فراهم می کند.

تشخیص درج قالب سنسورهای فتوالکتریک Keyence CZ

سری CZ تمایز قابل اعتمادی از تغییرات رنگی کوچک مانند تفاوت بین طلایی و نقره ای را ارائه می دهد که تشخیص آن با حسگرهای سنتی که بر اساس میزان نور دریافتی کار می کنند دشوار است و آن را برای کاربردهایی مانند تشخیص قالب های برنجی مناسب می کند. از آنجایی که تشخیص مسافت طولانی در دسترس است، سنسور را می توان در فاصله ای از خود قالب قرار داد.

تشخیص تفاوت در ترکیب رنگ سنسورهای فتوالکتریک Keyence CZ

بین انواع مختلف محصولات، نسخه های خارج از کشور و غیره متمایز می شود. این تنظیمات به لطف ویژگی تنظیم خارجی به راحتی با تغییرات در پیکربندی خط تولید سازگار می شود، که اجازه می دهد ثبت 8 رنگ و عملکرد SET توسط ورودی های خارجی کنترل شود. به لطف محدوده تشخیص 70 × 20 میلی متر، تشخیص پایدار با تغییرات فاصله بین سنسور و قطعه کار به خطر نمی افتد.

تمایز انواع بطری های شفاف سنسورهای فتوالکتریک Keyence CZ

در پیکربندی نوع بازتابی، پرتو نور دو بار از قطعه کار عبور می کند و حتی بین تفاوت های جزئی در رنگ تفاوت قائل می شود. زیرا سنسور شامل P.R.O. این ویژگی که تأثیر نور منعکس شده از سطح قطعه کار را حذف می کند، سیستم تشخیص پایدار و قابل اعتماد را حتی در صورت وجود تغییرات در موقعیت قطعه کار فراهم می کند. استفاده از سوئیچینگ بانک برای ثبت 8 رنگ، تغییرات پیکربندی خط تولید را ساده می کند.

تمایز جهت گیری قوطی سنسورهای فتوالکتریک Keyence CZ

سنسور نقطه ای را که می خواهید تشخیص دهید را با ترکیب رنگ آن تشخیص می دهد و تفاوت رنگ را زمانی که جهت قطعه کار معکوس می شود متمایز می کند. از آنجایی که تشخیص مبتنی بر ترکیب رنگ است، سیستم از تأثیر سطح منحنی عایق است. علاوه بر این، پاسخ پرسرعت 300  ثانیه سنسور در حالت HSPD باعث می شود که بتواند قطعات کار با حرکت سریع را تشخیص دهد.

تشخیص آستر درب بطری با سنسورهای فتوالکتریک Keyence CZ

حسگر می‌تواند با تمایز بین رنگ درپوش و پوشش درپوش، وجود روکش درب بطری را تشخیص دهد. CZ-40 دوربرد را می توان تا فاصله 70 میلی متری از اجسام هدف نصب کرد و دارای ساختار ضد آب با درجه IP-67 است.

تشخیص کاربرد چسب سنسورهای فتوالکتریک Keyence CZ

از آنجایی که این حسگر اجسام هدف را بر اساس ترکیب رنگ آنها تشخیص می دهد، تشخیص پایدار و قابل اعتماد چسب ها را نیز ارائه می دهد که تشخیص آنها با سنسورهای سنتی که بر اساس میزان نور دریافتی کار می کنند دشوار است. ثبات تشخیص با تغییرات جزئی در فاصله ناشی از انعطاف پذیری جعبه های کاغذی به خطر نمی افتد.

تشخیص برچسب روی جعبه های مقوایی سنسورهای فتوالکتریک Keyence CZ

سنسور تفاوت بین جعبه مقوایی و برچسب را تشخیص می دهد. هنگامی که سنسور برای جعبه مقوایی با تنظیم 1 نقطه ای پیکربندی شد، تمام اشیاء دیگر را که از نظر رنگ متفاوت هستند متمایز می کند. محدوده تشخیص CZ-40 70 × 20 میلی متر نیز آن را برای استفاده با قطعات کاری که در معرض لرزش هستند مناسب می کند.

تشخیص درزهای نوار برچسب برچسب سنسورهای فتوالکتریک Keyence CZ

با تشخیص تنها درز نوار از طریق ترکیب رنگی آن، حسگر قادر است درز را در حالی که رنگ برچسب ها را نادیده می گیرد، تشخیص دهد. از آنجایی که سنسور به راحتی تحت تأثیر تغییرات فاصله قرار نمی گیرد، تنظیم با برنامه هایی که برچسب ها در معرض لرزش عمودی هستند نیز سازگار است.

تشخیص علائم رد بر روی بردهای مدار سنسورهای فتوالکتریک Keyence CZ

نقطه ناحیه تشخیص پایدار و قابل اعتمادی را ارائه می دهد حتی اگر موقعیت و شکل علائم رد متفاوت باشد. برای تنظیم حساسیت سنسور، سنسور را با رنگ برد تراز کنید و دکمه "SET" را یک بار فشار دهید. سنسور فورا ترکیب رنگ را تشخیص می دهد و به طور خودکار حساسیت آن را تنظیم می کند (تنظیم 1 نقطه ای).

تشخیص پل های لحیم کاری روی تخته های مدار سنسورهای فتوالکتریکKeyence CZ

سنسور بین رنگ برد مدار و رنگ لحیم تفاوت قائل می شود. برای بهترین نتیجه، سنسور را در نقطه ای قرار دهید که به ویژه در معرض این نقص است. از آنجایی که قطر نقطه پرتو را می توان با تغییر فاصله فیبر بین 0.9 تا 1.5 میلی متر تنظیم کرد، حساسیت سنسور را می توان پس از نصب به خوبی تنظیم کرد.

image keyence CZ-12

مدلهای استاندارد و متعلقات سنسور LR-X Keyence

CZ-V1
CZ-60
CZ-12
CZ-10
CZ-11
CZ-40
CZ-41

شرکت هوشمند گستر همراه تامین کننده سنسورهای Keyence ژاپن در ایران .

°