واتس آپ : 09210947604
تلفن : 36624083-025
logo
هوگر
image keyence optic-sensors

Keyence Optic Sensors

یک سنسور فیبر نوری که از واحدهای فیبر متنوع برای پشتیبانی از برنامه های کاربردی مختلف در تقریبا هر محیطی استفاده می کند. اینها دستگاه های قابل اعتماد و با استفاده آسانی هستند که قدرت بالایی دارند، می توانند به طور خودکار با شرایط زمان واقعی تنظیم شوند و صفحه نمایش ساده ای دارند که هرگونه حدس و گمان را حذف می کند.

سنسورهای فیبر نوری Keyence

یک سنسور فیبر نوری که از واحدهای فیبر متنوع برای پشتیبانی از برنامه های کاربردی مختلف در تقریبا هر محیطی استفاده می کند. اینها دستگاه های قابل اعتماد و با استفاده آسانی هستند که قدرت بالایی دارند، می توانند به طور خودکار با شرایط زمان واقعی تنظیم شوند و صفحه نمایش ساده ای دارند که هرگونه حدس و گمان را حذف می کند.

انتخاب سنسور فیبر (بر اساس ویژگی)

امکانات
گیرنده فعال
صرفه جویی در فضا
قدرت بالا [نوع Thrubeam]
قدرت بالا [نوع بازتابی]
محدوده وسیع
نقطه پرتو کوچک
انعطاف پذیری بالا
مقاوم در برابر روغن / مواد شیمیایی
قطر کوچک [نوع Thrubeam]
پرتو متمرکز [نوع Thrubeam] معین- انعکاسی
سطح مایع شامل مجموعه های متوقف شده خط تولید

سنسور دیجیتال فیبر نوری سری FS-N40 شرکت keyence

این سری از سنسورهای keyence قادر است به صورت مجازی هر چیزی را در هر محیطی با قدرت بالا و گزینه های مختلف هد تشخیص دهد. صفحه نمایش OLED اطلاعات واضح و دقیقی را ارائه می دهد که زمان نصب را تا حد زیادی کاهش می دهد. یکپارچه سازی نیز از طریق کاهش گزینه های سیم کشی و فیبر نوری با نشانگرهای وضعیت یکپارچه آسان شده است.

واحد فیبر سری FU شرکت keyence

این یک سری از سرهای سنسور فیبر نوری است که برای اتصال به تقویت کننده سنسور فیبر نوری طراحی شده است. سری FU طیف گسترده ای از گزینه ها از جمله سرهای حسگر thrubeam، انعکاسی، بازتابی و بازتابی قطعی را ارائه می دهد. گزینه های اضافی شامل مواردی با مقاومت محیطی بالا، براکت های یکپارچه و آنهایی هستند که به طور خاص برای شناسایی اهداف دشوار طراحی شده اند.
- سنسورهای فیبر نوری دیجیتال سری FS-N شرکت keyence
- سنسور دیجیتال فیبر نوری سری FS-V30 شرکت keyence

مزایای سنسورهای فیبر نوری

مزیت اول سنسورهای فیبر نوری keyence

نصب بسیار انعطاف پذیر
سنسورهای فیبر نوری فشرده هستند زیرا مدار تشخیص در تقویت کننده قرار دارد و امکان تشخیص حتی در فضاهای باریک را فراهم می کند. نصب و تنظیم آسان است و دستگاه ها از مقاومت محیطی بالایی برخوردار هستند - تنها تعدادی از مزایای ارائه شده توسط سنسورهای فیبر نوری.
سرهای فیبر نوری فشرده و ایده آل برای نصب در فضاهای تنگ هستند. علاوه بر این، کابلی که سرهای فیبر نوری را به هم وصل می‌کند، بسیار انعطاف‌پذیر است و به راحتی امکان عبور کابل را فراهم می‌کند. به عنوان مثال، نصب بر روی بازوی رباتیک برای فیبر نوری رایج است.
همچنین از آنجایی که واحدهای فیبر مدارهای الکتریکی را در خود جای نمی دهند، در برابر دما، رطوبت، لرزش، ضربه و سیالات مقاوم هستند. این امر قابلیت اطمینان عملیات بالایی را حتی در مکان هایی که نویز الکتریکی تولید می شود تضمین می کند.

مزیت دوم حسگرهای فیبر نوری keyence

تشخیص بدون توجه به ماده هدف، با زمان پاسخ سریع اکثر سنسورهای فیبر نوری از نور LED برای شناسایی اهداف استفاده می کنند که امکان تشخیص طیف گسترده ای از مواد را فراهم می کند. این همچنین باعث می شود زمان پاسخگویی سریعتر در مقایسه با سایر سنسورها انجام شود.
طیف گسترده ای از مواد هدف از جمله فلز، شیشه، پلاستیک، چوب و حتی مایع را می توان شناسایی کرد. تشخیص پایدار برای مواد هدف کم بازتاب مانند لاستیک و اسفنج نیز امکان پذیر است. این امر با افزایش مقدار نور ساطع شده به دست می آید. برخی از مدل ها همچنین دارای یک کلید برای تنظیم شدت نور هستند تا به حل مشکلات اشباع شدت نور ناشی از نور زیاد کمک کند. نور با سرعت های بالا از واحد فیبر ساطع می شود و سنسور فیبر نوری هیچ قسمت متحرکی ندارد و به طور قابل توجهی زمان عملکرد و پاسخ را کاهش می دهد.

مزیت سوم حسگرهای فیبر نوری keyence

روش های تشخیص برای اهداف خاص
انواع مختلفی از روش‌های تشخیص با حسگرهای فیبر نوری وجود دارد، از جمله thrubeam، انعکاسی، ردرو بازتابی و بازتابی قطعی. هر روش از یک LED یا منبع نور دیگری برای تشخیص غیر تماسی استفاده می کند. این از آسیب رسیدن به هدف و سنسور جلوگیری می کند.
انواع مختلفی از روش‌های تشخیص با حسگرهای فیبر نوری وجود دارد، از جمله thrubeam، انعکاسی، ردرو بازتابی و بازتابی قطعی. هر روش از یک LED یا منبع نور دیگری برای تشخیص غیر تماسی استفاده می کند. اندازه گیری بدون تماس تضمین می کند که اهداف آسیب نبینند و در عین حال از سنسور نیز محافظت می کند.
برخی از سنسورهای فیبر نوری همچنین قادر به تشخیص دوربرد با افزایش قدرت نور ساطع شده هستند، در حالی که هنوز زمان پاسخگویی سریع دارند. این طیف از گزینه‌های حسگر به کاربران اجازه می‌دهد تا ترکیب مناسبی را انتخاب کنند تا به بهترین نحو با نیازهای خاص خود مطابقت داشته باشد.

مطالعات موردی سنسور فیبر نوری keyence با استفاده تشخیص هدف در محیط های با دمای بالا

در محیط های با دمای بالا مانند اتاق های خشک کن، حسگرهای دارای مدارهای تشخیص ممکن است با گرم شدن مدار تشخیص آسیب ببینند. با این حال، واحدهای فیبر سری FU مدارهای تشخیص در سر حسگر ندارند. واحدهای فیبر مقاوم در برابر حرارت می توانند دمایی تا حدود 300 درجه سانتیگراد (572 درجه فارنهایت) را تحمل کنند.
FS-N40 با خروجی بالا، با LED Parabolic NEO که به تازگی توسعه یافته است، 7.5 برابر شدت نور دریافتی را نسبت به مدل های معمولی ارائه می دهد. در همین حال، حالت پاور TERA با تکان دادن یک سوئیچ، 220 برابر قدرت بیشتری ارائه می دهد. این ویژگی ها تشخیص دوربرد را بدون تأثیر گرما امکان پذیر می کند.

تشخیص افت محصول با keyence

هنگام استفاده از سنسور برای تشخیص تعداد توپ های فولادی رها شده (یا چیزی مشابه)، موقعیت اهداف ثابت نخواهد بود. تغییر در شدت نور به دلیل گرد و غبار یا کثیفی نیز می تواند منجر به تشخیص نادرست شود. فقط تغییرات ناگهانی شدت نور ناشی از یک هدف در حال عبور باید شناسایی شود.
واحد فیبر FU-E40 (سری FU) از یک نور منطقه برای تشخیص اهدافی که در موقعیت های مختلف عبور می کنند استفاده می کند. تقویت کننده امکان نادیده گرفتن تغییرات تدریجی شدت نور ناشی از گرد و غبار یا خاک را فراهم می کند و اطمینان حاصل می کند که فقط تغییرات ناگهانی شدت نور ناشی از یک هدف در حال عبور شناسایی می شود. همچنین به دلیل متمرکز بودن نور، می توان از این سنسور در فضاهای شلوغ یا تنگ استفاده کرد.

سوالات متداول در مورد سنسورهای فیبر نوری keyence

تفاوت بین سنسور فیبر نوری و سنسور فوتوالکتریک چیست؟
حسگرهای فوتوالکتریک از نور برای تشخیص وجود یا عدم وجود اهداف استفاده می کنند. چنین حسگرهایی معمولاً از یک LED به عنوان منبع نور استفاده می کنند و از دو بخش تشکیل شده اند: یک فرستنده نور و یک گیرنده نور. همانطور که هدف بین فرستنده و گیرنده عبور می کند، نور منعکس شده یا مسدود شده به سیگنال و خروجی الکتریکی تبدیل می شود.
اگرچه سنسورهای فیبر نوری اهداف را اساساً به روشی مشابه تشخیص می دهند، تقویت کننده و هد توسط یک واحد فیبر به هم متصل می شوند. از آنجایی که تقویت کننده ای که نور را خروجی می دهد و فرستنده و گیرنده از هم جدا هستند، این دستگاه ها را می توان به روش های مختلفی با هم ترکیب کرد، بنابراین تشخیص را می توان در محیط های مختلف انجام داد. واحد فیبر نیز فوق‌العاده نازک و فشرده است، بنابراین نصب در مکان‌های متنوع‌تری امکان‌پذیر است.

آیا هنگام شناسایی اهداف کوچک می توان از خطاهای تشخیص جلوگیری کرد؟
خطاهای تشخیص در هنگام شناسایی اهداف کوچک بیشتر محتمل است. سرعت پاسخ آهسته تر نیز ممکن است از شناسایی اهداف کوچک و رها شده جلوگیری کند.
برای جلوگیری از چنین خطاهایی، یک سنسور thrubeam با یک محور نوری کوچک انتخاب کنید یا از یک شکاف برای کاهش محور نوری هنگام شناسایی اهداف کوچک استفاده کنید. انجام این کار تشخیص را تثبیت می کند و در عین حال منطقه ای به اندازه کافی برای گرفتن هدف فراهم می کند.
واحد فیبر FU-E40 (سری FU) شرکت Keyence ژاپن از یک نور منطقه برای تشخیص اهدافی که در موقعیت های مختلف عبور می کنند استفاده می کند. تقویت کننده امکان نادیده گرفتن تغییرات تدریجی شدت نور ناشی از گرد و غبار یا خاک را فراهم می کند و اطمینان حاصل می کند که فقط تغییرات ناگهانی شدت نور ناشی از یک هدف در حال عبور شناسایی می شود. همچنین به دلیل متمرکز بودن نور، می توان از این سنسور در فضاهای شلوغ یا تنگ استفاده کرد.

اصول تشخیص سنسورهای فیبر نوری keyence

انواع مختلفی از سنسورهای فیبر نوری وجود دارد. روش های تشخیص عبارتند از thrubeam، انعکاسی، ردرو بازتابی و قطعی-بازتابی. هر روش برای کاربردها و اهداف مختلف استفاده می شود.

مدل های Thrubeam

image keyence optic-sensors-thrubeam

مدل های Thrubeam شامل یک فرستنده و گیرنده هستند که در مقابل یکدیگر نصب شده اند. هنگامی که هدف بین فرستنده و گیرنده عبور می کند، نور مسدود می شود و تشخیص با تعیین کاهش شدت نور دریافتی انجام می شود. تشخیص فواصل از چند اینچ تا چند فوت متغیر است. پایداری با مقاومت بالا در برابر خاک و گرد و غبار به دست می آید. اهداف مات را می توان بدون توجه به بازتاب، رنگ یا مواد تشخیص داد.

مدل های انعکاسی

image keyence optic-sensors-enekas

در مدل های انعکاسی، نور ساطع شده از فرستنده به هدف برخورد می کند و نور منعکس شده به گیرنده باز می گردد. تشخیص هدف بر اساس میزان نور بازتابیده شده به گیرنده است. از آنجایی که فواصل تشخیص از چند اینچ تا چندین متر متغیر است، تنظیم در حین نصب بسیار آسان است. شناسایی حتی برای اهداف کوچک امکان پذیر است.

مدل های بازتابی keyence

image keyence optic-sensors-baztabi

مدل‌های انعکاسی به عقب میزان نور برگشتی از یک بازتابنده نصب شده در مقابل فرستنده را تشخیص می‌دهند. نور بازتابنده هنگام عبور هدف مسدود می شود و میزان نور دریافتی را کاهش می دهد. اهداف با اندازه گیری این کاهش شناسایی می شوند. نصب با تشخیص فواصل از چند اینچ تا چند فوت آسان است. تشخیص نیز کمتر تحت تأثیر رنگ یا زاویه هدف قرار می گیرد و اهداف مات بدون توجه به شکل، رنگ یا مواد قابل شناسایی هستند.

مدل های بازتابی قطعی keyence

image keyence optic-sensors-baztabiGH

در مدل‌های انعکاسی معین، نور در یک زاویه خاص ارسال و دریافت می‌شود که یک نقطه متقاطع را در یک فاصله ثابت ایجاد می‌کند. این تضمین می کند که تشخیص تنها در جایی که محورهای نوری قطع می شوند انجام می شود. این مدل‌ها اغلب زمانی استفاده می‌شوند که هدف نسبتاً نزدیک است و سرکوب پس‌زمینه مهم است.

مدل های بازتابی پراکنده keyence

image keyence optic-sensors-baztabiP

در مدل‌های بازتابنده پراکنده، نور ساطع می‌شود و هدف برای بازتاب نور به حسگر استفاده می‌شود. فرستنده و گیرنده یا در کنار هم قرار می گیرند و نیاز به گیرنده یا بازتابنده جداگانه را از بین می برند. هر هدف انعکاسی را می توان تشخیص داد و رنگ ها را نیز می توان متمایز کرد.

شرکت هوشمند گستر همراه تامین کننده سنسورهای Keyence ژاپن در ایران .

°